Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності - це перша заповідь виховання. У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, души яких гнітить думка, що вони ні на що не згідні. Успіх у навчанні -єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для перероблення труднощів, бажання вчитися.
В.О. Сухомлинський.
Матеріально-технічне забезпечення
ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «Ліцей № 1 м. Ковеля» розміщений в двох корпусах. Загальна площа корпусу № 1 та корпусу № 2: - 6802  кв.м , в т.ч.
Загальна площа класів корпусу №1 - 1598 м2, спортзалу – 280 м2. Кількість зайнятих кімнат – 41.
Загальна площа класів корпусу №2 – 934 м2, кількість класних кімнат – 14. Навчання в 1 зміну – 1217 учнів.
  Ліцей знаходиться у комунальній власності. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Середня наповнюваність класів по закладу складає 30 учня.
   Територія закладу частково огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, огорожена, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.
   Для реалізації навчально-виховного процесу в закладі  наявні 9 класних кімнат та 46 навчальних кабінетів, 1 спортивний зал, актова зала, їдальні на 300 посадочних місць, 2 майстерні з трудового навчання (майстерня обслуговуючої праці, слюсарна майстерня), центр учнівського самоврядування, спортивний майданчик, на якому знаходиться футбольне поле зі штучним покриттям та тренажерний комплекс.
   З 46 навчальних приміщень 14 використовується для навчання учнів початкової школи, 32 – для навчання учнів 5-11 класів. У закладі наявні:
  • 1 кабінет української мови та літератури; 
  • 2 кабінети математики; 
  • 2 кабінети іноземної мови; 
  • 1 кабінети історії рідного краю (музей);
  • 1 кабінет фізики;
  • 1 кабінет хімії; 
  • 2 кабінети інформатики; 
   Навчальний заклад має кабінет для педагогічних працівників (учительську), кабінет психолога та соціального педагога,  медичний пункт, кабінет директора, кабінет секретаря, 3 кабінети заступників директора, кабінет педагогів-організаторів, навчальні лабораторії: фізики, хімії, біології, математики, історії, української мови та літератури, фізичної культури, іноземної мови; 2 приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні для учнів на уроках з фізичної культури.
   Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, лабораторіях; шафами у кожному навчальному кабінеті, навчальній лабораторії; класними дошками для кожної класної кімнати, навчального кабінету.    
    У закладі працює два кабінети інформатики у них обладнано  19 робочих місць. У даних кабінетах встановлені навчальні комп’ютерні комплекси з ліцензованим програмним забезпеченням. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

У школі працюють 2 точки доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології та наявні   3 проектори,  12 телевізорів.
Бібліотечний фонд - книги, брошури, журнали – 39955.

    Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності  ліцею надає кожному класу окремий кабінет і обладнання в ньому, що дозволяє організувати освітній процес відповідно до санітарно-гігієнічних норм, вимог, правил безпеки та для запобігання травматизму й збереження життя та здоров’я дітей. Для початкової школи виділено окремий корпус, де розташовані класи, один комп’ютерний кабінет для занять із інформатики, кабінет групи продовженого дня, окремі туалетні кімнати, роздягальні, ігрові кімнати. Для учнів працюють кабінети логопеда, бібліотека, їдальня, медичний кабінет.      
У межах реалізації проекту «Вплив візуального середовища на психічний стан учнів» проведено ґрунтовну аналітичну та організаційну роботу з удосконалення матеріально-технічної бази закладу та створення комфортних умов для навчання учнів.
Дизайн освітнього простору спрямований на розвиток дитини та мотивацію її до навчання. Навчальні приміщення закладу сучасні, теплі, комфортні. Організація освітнього простору навчального кабінету здійснюється через такі осередки:
  • осередок навчально-пізнавальної діяльності;
  • змінні тематичні осередки;
  • осередки для гри;
  • осередок художньої-творчої діяльності;
  • куточок живої природи;
  • осередок відпочинку;
  • дитяча класна бібліотека;
  • осередок учителя.
Освітній простір організований так, що вчитель може спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мають можливість безпечно переміщуватися і мають місце для зберігання особистих речей.