Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності - це перша заповідь виховання. У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, души яких гнітить думка, що вони ні на що не згідні. Успіх у навчанні -єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для перероблення труднощів, бажання вчитися.
В.О. Сухомлинський.

 

6 липня 1944р. після кровопролитних боїв Ковель був звільнений  від фашистів. Звільнений але спустошений,земля вкрита мінами , перерита ровами , кругом купа цегли і металу на місці будівель   Населення поверталося в місто і бралося за його відбудову.

  Під школу №1 міська влада виділила приміщення по вул. Кірова. В цьому приміщенні була єврейська гімназія ім. Клари Ерліх. Приміщення побудоване на початку 20 ст. Під час війни скло в всіх вікнах було вибите, в приміщенні  і на подвір'ї багато сміття.

  Вчителі-ентузіасти звільнили приміщення і подвір'я від сміття, у підвалі знайшли трохи меблів , Підручників. Збирали меблі і по сусідніх дворах та заносили їх до школи. 

  01.09.1944р. дзвоник задзвонив. Перерізав стрічку перший директор школи Гелюта Іван Лазарович. Розпочався навчальний 1944 - 1945 рік.

 Школа українська , навчання безкоштовне. Контингент учнів - діти шкільного віку і переростки, які при окупації не навчались. Діти були різних національностей ,тому в школі працювали класи з викладанням предметів на українській мові,з польською мовою для польських дітей і єврейською для євреїв. Єврейських дітей було мало,бо фашисти при окупації всіх євреїв , в тому числі і дітей , знищили, а поляки почали їхати до Польщі. А війна все таки йшла, в учнів не було підручників , зошитів, та це нікого не лякало. Діти тягнулись до знань. Через деякий час в магазинах були дешеві підручники і канцприладдя. Вчителі старались з усіх сил , щоб дати дітям знання. Спочатку в школі працювало 14 вчителів . Згодом педагогічний колектив поповнився кадрами з східних областей.

 

Керманичі шкільного корабля – директори школи з перших  днів її відкриття:

1944 – 1950 роки

Гелюта Іван Лазарович

1950 – 1958 роки

Онисько Федот Авакумович

1958 – 1964 роки

Браганець Іван Павлович

1964 – 1968 роки

Водолазька Тамара Карпівна

1968 – 1985 роки

Рибачок Іван Ісакович

1985 – 1996 роки

Сокольцев Олександр Михайлович

 1996 – 2006 роки

Бичковський Віктор Васийльович

3  2006 року

Донюш Тетяна Миколаївна