Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності - це перша заповідь виховання. У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, души яких гнітить думка, що вони ні на що не згідні. Успіх у навчанні -єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для перероблення труднощів, бажання вчитися.
В.О. Сухомлинський.

09:03
Презентували повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах

В ліцеї №1 презентували повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди 150-річного ювілею від дня народження письменниці.
Над його підготовкою працювали науковці Волинського національного університету, який носить ім’я нашої славетної землячки. Вони разом із ректором ВНУ Анатолієм Цьосем і приїхали у Ковель, щоб розповісти про свою роботу.
За словами ректора ВНУ Анатолія Цьося, проєкт було реалізовано за рекордно короткий термін, а саме упродовж року. Для цього було сформовано 14 авторських колективів, кожен із яких узявся впорядковувати один з томів.
Книги тематично та жанрово поділені за напрямами-блоками. Зокрема, у перших чотирьох томах опубліковано драматургічний доробок авторки; у п‘ятому – поезія та ліро-епічні поеми; у шостому – художня проза; у сьомому – літературна критика та публіцистика; у восьмому – переклади; у дев‘ятому – засоби народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки; у десятому – "Стародавня історія східних народів" та конспекти, виписки, нотатки; останні чотири розділи присвячені листуванню.
“В Україні - це шоста спроба підготувати повне зібрання творчого спадку нашої геніальної землячки, яку вдалось втілили в життя саме науковцям Лесиного вишу. Останнє вийшло ще у 1970-их роках. Воно також називалося повним. Хоча, таким його можна назвати лише умовно, адже містило не всі тексти Лесі Українки, чимало з них було скорочено, вилучено певні фрагменти – якісь із політичних міркувань. За останні десятиліття відкрито й перетлумачено факти біографії письменниці, опубліковано спогади сучасників, знайдено нові геніальні речі, а в бібліотеках та архівах - її листи", - розповів він.
14-томник також доступний в електронному форматі для перегляду та завантаження безкоштовно на сайті Українського інституту книги.Переглядів: 182 | Додав: Школа-1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: